×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z ametystem

Kategoria: Pierścionki z ametystem

Filtry
Pokazano 1-12 z 37 pozycji

Pierścionki z ametystem

Jeśli jeszcze nie posiadasz w swojej kolekcji srebrnego pierścionka z ametystem, to nic straconego. Sklep Rosablanka otworzy przed Tobą swe czarodziejskie kufry pełne tych pięknych klejnotów.

Ametyst

to kamień, który już od starożytności budzi wielkie emocje ludzkości i jest niekwestionowanym numerem jeden biżuterii na przestrzeni dziejów. Nosiła je Kleopatra i Katarzyna Wielka, a święty Walenty posiadał ponoć ametyst z wygrawerowanym kupidynem.
Ta piękna, fioletowa odmiana kwarcu, zabarwiona związkami żelaza na różne odcienie fioletu stanowi cenny surowiec jubilerski do wyrobu srebrnych pierścionków z ametystem dostępnych w sklepie Rosablanka.

Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i znaczy "trzeźwy", gdyż wedle greckich wierzeń picie wina z ametystowych kielichów chroniło od przykrych skutków picia alkoholu.
Według starożytnej, greckiej legendy imię Ametyst nosiła nimfa z orszaku Artemidy, która nie radziła sobie z prymitywnymi zalotami Dionizosa. Poprosiła więc o pomoc swoją opiekunkę. Artemida zamieniła nimfę w piękny, lśniący w słońcu kamień, a Dionizos na pamiątkę zauroczenia nadał mu kolor zbliżony do koloru wina i obdarzył niezwykłą mocą ochrony przed przykrymi skutkami spożywania tego trunku.
Starożytny poeta Nonnos z Panopolis w jednym ze swoich utworów opisał jeszcze inną legendę dotyczącą ametystu, wedle której Dionizos otrzymał ten kamień w prezencie od bogini Rei. Ametyst miał mieć moc kontrolowania wina i tylko bóg winnej latorośli mógł cieszyć się posiadaniem tego magicznego kamienia, pozostając w swoim szalonym orszaku jedynym trzeźwym.
W jeszcze innym utworze poetyckim możemy znaleźć informację, że ametyst łączono z magią miłosną. Bogini Afrodyta miała otrzymać gemmę z ametystu z wygrawerowanym inyks- magicznym kołem używanym w praktykach miłosnych. Klejnot ten miał ponoć moc przyciągania mężczyzn i pochodził od czarodziejki z Larissy- miejscowości skąd wywodziły się najlepsze adeptki miłosnej magii.
I jeszcze ciekawostka pochodząca tym razem z naszego, rodzimego podwórka. Nie wiemy, czy Kazimierz Wielki wierzył w magiczną moc ametystu, wiemy natomiast z całą pewnością, że w swojej królewskiej kolekcji klejnotów posiadał również złoty i srebrny pierścionek z ametystem. W protokole sporządzonym podczas odkrycia grobu tego władcy można przeczytać, że wśród kości i insygniów koronnych znaleziono "pierścień złoty z małym ametystem gładkim, bez napisu, ani herbu, ani żadnego znaku".
Zagadką pozostanie pochodzenie tego klejnotu, możemy tylko przypuszczać, że był dla władcy klejnotem bardzo ważnym, skoro został z nim pochowany.


Pierścionek zaręczynowy z ametystem?


Czemu nie, W sklepie Rosablanka mamy szeroki wybór tych wspaniałych klejnotów o unikalnych wzorach z najwyższej jakości kamieniami. Jeśli chcesz zaskoczyć wybrankę swego serca wyjątkowym pierścionkiem, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu Rosablanka. Każdy z naszych złotych i srebrnych pierścionków z ametystem ma oryginalne wzornictwo i jest jedyny w swoim rodzaju jakby skrojony na miarę tej jedynej, wyjątkowej kobiety. Piękna, fioletowo-purpurowa barwa ametystu doda blasku i elegancji każdej kobiecej dłoni, a sam pierścionek stanie się cennym talizmanem niosącym szczęście i miłość w Waszej wspólnej wędrówce przez życie. Istnieje starożytny przesąd, że zaręczynowy pierścionek z ametystem, to gwarancja wierności małżeńskiej.

W ezoteryce uważa się, że ametyst chroni od wszelkich nieszczęść, chorób, wzmacnia nerwy i siłę woli, uwalnia od leków i depresji. Przede wszystkim jednak, noszenie srebrnego pierścionka z ametystem wzmaga intuicję, aktywizując trzecie oko. Pomaga zajrzeć w głąb siebie i obudzić zdolności parapsychiczne. Ametyst energetycznie odpowiada także czakrze korony, otwierając nas na wymiar duchowy.
W medycynie naturalnej stosuje się ametyst do łagodzenia bólu głowy, walki z bezsennością i w leczeniu chorób skóry.

Najpiękniejsze ametysty pochodzą z prowincji Minas Gerais i Mato Grosso w Brazylii, a także z Urugwaju, Iranu, USA. W Europie ciekawe okazy pozyskiwane są w Idar Oberstain w niemieckich Alpach. W Polsce ametysty występują w okolicach Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego.

 

Srebrne pierścionki z ametystem

pochodzące ze sklepu Rosablanka charakteryzują się wyjątkowym pięknem i wykonane są z bardzo wysokiej klasy kamieni pochodzących z Brazylii i Urugwaju.