×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z granatem

Kategoria: Pierścionki z granatem

Filtry
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Pierścionki z granatem

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wymarzonym talizmanem dla siebie lub bliskiej Ci osoby, to srebrny pierścionek z granatem, ze sklepu Rosablanka może być tym, czego szukasz. Urodziny, imieniny czy też zaręczyny, każda okazja jest dobra, by uszczęśliwić ukochaną osobę srebrnym pierścionkiem z granatem.
Już w starożytności granaty były kamieniami budzącymi zachwyt i pożądanie, często są więc spotykane w biżuterii antycznej. Aleksander Macedoński bardziej cenił granaty niż wszystkie zdobyte bajeczne skarby Persji. W starożytnym Egipcie i Grecji granat traktowany był jako talizman ochronny, noszony przez żołnierzy wyruszających do walki. W średniowieczu sproszkowanego granatu używano jako lekarstwa na wszelkie dolegliwości.
W ezoteryce uważa się granat za kamień nadziei, chroniący od zła, pomagający przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed zmianą.

Srebrny pierścionek z granatem

może więc być talizmanem dla osób posiadających trudności w dokonywaniu wyborów z powodu lęków i obaw. Uważa się, że buduje poczucie własnej wartości i pomaga w realizacji marzeń.
W medycynie niekonwencjonalnej traktuje się granat jako antidotum na choroby serca i dolegliwości reumatyczne. Granat aktywuje czakrę sakralną, zwiększając aktywność seksualną.

 

Granat

to minerał z grupy glinokrzemianów o zróżnicowanym składzie chemicznym i wielu odmianach. Choć jego nazwa brzmi dość wybuchowo, pochodzi jednak od pięknych, soczystych i słodkich owoców granatu. Występuje we wszystkich kolorach, oprócz niebieskiego, ale najbardziej znane są amandyny i rodolity w różnych odcieniach czerwieni i różu. Wszystkie granaty łączy jedna wspólna cecha - krystalizują w układzie regularnym, tworząc idealne sześciany, bądź ich wielokrotności. Są też stosunkowo ciężkie, posiadają gęstość dochodzącą do 4,5 g/cm3. Twardość granatów 7,5 w skali Mohsa pozwala, pozwala na uzyskiwanie pięknych szlifów, podczas obróbki.
Są spotykane wśród skał matamorficznych - gnejsów i łupków mikowych. Występuje w RPA jako produkt odpadowy przy wydobyciu diamentów, a także w Czechach, USA, Norwegii. W Polsce spotyka się granaty w G. Izerskich, G. Sowich, Masywie Śnieżnika i w Karkonoszach.
Pierścionek srebrny z granatem, ze sklepu Rosablanka jest więc znakomitym wyborem oddziałującym na wiele aspektów życia. Zróżnicowane wzornictwo i najlepsza jakość kamieni to tylko dodatek do wielkiej mocy energetycznej tych wspaniałych klejnotów.