×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z oliwinem

Kategoria: Pierścionki z oliwinem

Filtry
Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Pierścionki z oliwinem

Pierścionek z oliwinem - magiczny kamień

Jeśli poszukujesz pierścionka z pięknym zielonym kamieniem, to pierścionek z oliwinem będzie z pewnością znakomitym wyborem.
Magia tego niezwykłego kamienia doceniana była już w starożytności. Uważano go za symbol dobra i przypisywano moc rozpędzania ciemności. W starożytnym Egipcie nazywano je „Kamieniami Słońca”. Na dużą skalę wydobywano oliwiny na wyspie Topazios (dzisiejszy Zabardżad albo Wyspa Św. Jana) i zgodnie z legendami, podróż na nią wymagała dużej odwagi ze względu na mieszkające tam węże. Dopiero jeden z odważnych faraonów wrzucił oliwiny do morza, dzięki czemu od tej pory kopalnie nie były zagrożone.

 

Symbolika i zastosowania oliwinu

Były noszone jako amulety, a oprawione w złoto miały podobno chronić swoich właścicieli przed nocnymi koszmarami. Nawleczone na ośle włosie i noszone wokół lewego ramienia działały przeciwko złym mocom.
W przeszłości uważany był też za talizman bankierów i kupców, sprzyjający przyciąganiu dóbr materialnych.
Uważa się go za kamień życiowej przemiany i odnajdywania szczęśliwych ścieżek.
Leczy traumy, pomaga w pozbywaniu się złych emocji i uzyskaniu harmonii ducha. Za pomocą oliwinu można złagodzić nawet depresję i melancholię.

 

Charakterystyka i występowanie oliwinu

Chemicznie jest to szeroka grupa glinokrzemianów żelaza i magnezu występująca pod trzema nazwami: oliwin perydot i chryzolit.
Oliwin jest jednym z głównych kamieni skorupy ziemskiej. Jego występowanie związane jest ze skałami magmowymi. Formują podłużne kryształy w pęknięciach tych skał.
Chemiczna kompozycja oliwinów sprawia, iż są zaliczane do krzemianów z różną proporcją magnezu i żelaza. Zawartość tych dwóch pierwiastków różni się w zależności od warunków, w jakich powstały minerały. Zazwyczaj oliwiny krystalizują w magmie jako pierwsze, niezależnie od otoczenia. Czasem tworzą pryzmatyczne, bliźniacze kryształy. Ich twardość to 6,5 do 7 w skali Mohsa.

 

Meteorytowye oliwiny

Te wulkaniczne minerały bywają znajdywane w meteorytach. Poprzerastane minerałami żelaza meteoryty (często chryzolitami z źelazno-niklową matrycą) nazywane są pallasytami na cześć ich odkrywcy Petra Pallasa, który na Syberii znalazł pierwszy meteoryt zawierający duże ziarna oliwinów.

 

Pallasyty - rzadkie meteoryty

Pallasyty bardzo są rzadkie i stanowią jedynie 1% wszystkich obiektów, które spadają na Ziemię.
Najbardziej znane oliwiny pochodzą z Wysp Kanaryjskich, gdzie są objęte ochroną, oraz z Uralu i Brazylii.

 

Zalety noszenia pierścionka z oliwinem

Pierścionek z oliwinem jest zatem znakomitą okazją, by wypróbować magiczną moc tego kamienia, która działa na wielu płaszczyznach, zarówno na ciało, jak i na duszę.
Oliwin jest idealnym towarzyszem dla osób, które mają ze sobą problem. Prowadzi do zachowania wewnętrznej równowagi i pełnego nadziei nastawienia do życia.