×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z tanzanitem

Kategoria: Pierścionki z tanzanitem

Filtry
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Pierścionki z tanzanitem

Jeśli chcesz naprawdę zabłysnąć wspaniałym dodatkiem do codziennych stylizacji, to pierścionek z tanzanitem jest naprawdę doskonałym wyborem.
Pierścionki z tym niezwykłym kamieniem posiadały w swojej kolekcji takie gwiazdy jak Elizabeth Taylor, Angelina Jolie czy Beyonce. Ten wyjątkowy klejnot został też użyty w słynnym naszyjniku z filmu Titanic.

Jeśli szukasz sukcesu w karierze zawodowej i harmonii w życiu osobistym, to tanzanit pomoże Ci to osiągnąć. Jest symbolem miłości, bogactwa i szczęścia, pobudza energię mentalną i duchową mądrość. Noszenie pierścionka z tanzanitem będzie więc świetnym wyborem, jeśli poszukujesz w życiu takich wartości.

 

Pierścionek z tanzanitem

to coś więcej niż piękny klejnot, to przenikanie do ciała i umysłu potężnej energii wnętrza Ziemi uzdrawiającej Twoje relacje z całym wszechświatem.

Ze względu na rzadkość występowania, piękny fioletowo niebieski kolor z częstym pleochroizmem, stosunkowo dużą twardość, wspaniały połysk, tanzanit uznawany jest za kamień szlachetny. Barwa i czystość są najważniejszymi kryteriami wyceny tych kamieni. Im intensywniejszy kolor i większa transparentność kryształu, tym wyższa cena za karat.

Pierścionki zaręczynowe z tanzanitem

Dzięki swojemu niewątpliwemu urokowi tanzanity są coraz częściej wykorzystywane do tworzenia pierścionków zaręczynowych. Ta wyjątkowa biżuteria jest świetną alternatywą dla tradycyjnych pierścionków z brylantami. Jeśli szukasz sposobu, by wyrazić swe uczucie do jedynej, wyjątkowej kobiety, to pierścionek z tanzanitem doskonale sprawdzi się w tych szczególnych okolicznościach.
W sklepie Rosablanka znajdziesz oryginalne i ponadczasowe pierścionki, które znakomicie wpiszą się w uroczystą chwilę. Mamy nadzieję, że nasze pierścionki z tanzanitami będą towarzyszyć Wam w najwspanialszych momentach życia, przywołując wiarę w miłość i nadzieję na wieczne szczęście. Wybór pierścionka z tanzanitem na zaręczyny to niewątpliwie doskonała decyzja i pewność, że ten niezwykły klejnot zachwyci Twoją wybrankę, a Wasza miłość wytrzyma próbę czasu.

 

Tanzanit

Według naukowców jest tysiąc razy rzadszy od diamentu, a jego złoża szacuje się na około 15-20 lat. Tanzanity występują tylko w jednym miejscu na świecie, w Tanzanii u podnóża Kilimandżaro. Rzadkość występowania i małe zasoby tych kamieni czynią je więc nad wyraz perspektywiczną inwestycją.
Warunki geologiczne, które doprowadziły do powstania złóż tanzanitów, związane są z aktywnością płyt tektonicznych w rejonie Masywu Kilimandżaro. Wpływ na to miała wysoka temperatura, ciśnienie rzadki pierwiastek wanad krążący w roztworach wulkanicznych we wnętrzu skorupy ziemskiej. Uważa się, że warunki, które doprowadziły do powstania złóż tanzanitów, są tak niewyobrażalnie rzadkie, że nie byłoby to możliwe w żadnym innym miejscu na świecie, według geologów szanse na to, to jeden do miliona.
Cały obszar wydobywczy u podnóża Kilimandżaro ma tylko dwa kilometry szerokości i osiem kilometrów długości, co nie przeszkadza w fakcie, że wydobycie tanzanitów jest bardzo ważną gałęzią gospodarki Tanzanii. Na polecenie prezydenta Tanzanii cały obszar kopalni został zabezpieczony 24 km murem.
Tanzanit nie przestaje zaskakiwać, w 2020 r. właściciel niedużej działki w północnej Tanzanii odkrył dwa największe kryształy tanzanitu o masie 9,2 kg i 5,8 kg, które wyceniono na 3,5 mln dolarów, pokonując tym samym dotychczasowy rekord należący do tanzanitu Mawenzi.
Odkrycie tanzanitu w 1967 r. było najbardziej sensacyjnym wydarzeniem gemmologicznym ostatniego stulecia i wciąż budzi wielkie emocje wśród pasjonatów piękna naturalnych kamieni.

Jeden kamień i tyle niezwykłości, dlatego też pierścionki z tanzanitami ze sklepu Rosablanka to znakomity wybór. Spełniają bowiem wszystkie warunki, by stać się klejnotami pożądanymi i rzadko która, kobieta potrafi oprzeć się ich wyjątkowemu pięknu.
Wspaniale prezentują się zarówno w srebrze, złocie, jak i w czarnym rodzie. W naszym sklepie znajdziecie wiele oryginalnych i niepowtarzalnych  srebrnych i złotych pierścionków z tanzanitami wykonanych z dbałością o każdy szczegół.