×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z topazem

Kategoria: Pierścionki z topazem

Filtry
Pokazano 1-12 z 14 pozycji

Pierścionki z topazem

Srebrny pierścionek z topazem ze sklepu Rosablanka to spełnienie marzeń każdej kobiety o posiadaniu klejnotu w iście królewskim stylu.

Topaz

jest kamieniem z grupy glinokrzemianów o stosunkowo dużej twardości 8 w skali Mohsa. Oznacza to, że szlifowanie tego minerału daje znakomite efekty, wydobywając z niego całe zniewalające piękno. Nazwa topaz pochodzi z sanskrytu i oznacza ogień. Nawiązuje ona zapewne do żółto złotej odmiany topazu, gdyż właśnie ta była najbardziej popularna w starożytności. Topaz występuje w wielu odmianach kolorystycznych, a współcześnie najbardziej popularne są odmiany niebieskie, których barwa jest jednak wynikiem napromieniowania, lub poddawania wysokiej temperaturze. Najczęściej spotykane są odmiany Sky Blue, London Blue, Swiss Blue, oraz Mistic Topaz.

 

Srebrny pierścionek z topazem

ze sklepu Rosablanka to kwintesencja dobrego stylu, połączenie klasycznego, błękitnego blasku kamienia z oryginalnym wzornictwem. Design naszych srebrnych pierścionków z topazem nie podąża za chwilową, sezonową modą świetnie wpisując się w ponadczasowe trendy i odnajdując swoje miejsce na palcach nawet najbardziej wymagających kobiet. Topazy mają szerokie zastosowanie w ezoteryce, będąc niezastąpionym antidotum na trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i brak asertywności. Pomagają w wyciszeniu i usłyszeniu swojego wewnętrznego głosu oraz intuicyjnemu pojmowaniu rzeczywistości. W starożytności uważano, że noszenie pierścionków z topazem przynosi spokój i harmonię, a także gwarantuje pomyślność i realizację zamierzonych celów. Pierścionek z niebieskim topazem wykonany ze srebra lub złota może znakomicie sprawdzić się na zaręczyny. Kobiety uwielbiają błękitny blask tego kamienia, a jego zakup będzie zawsze trafną decyzją. Mało który kamień potrafi przebić efektowny styl topazu łączący niewinność z dojrzałą klasyczną elegancją. Codzienne obcowanie z topazem to jak nieustające wakacje pod błękitnym niebem na brzegu wielkiego oceanu, a srebrny pierścionek z topazem już na zawsze zabierze wybrankę twego serca w krainy wiecznego szczęścia. Zapraszamy do sklepu Rosablanka, gdzie srebrne pierścionki z topazem są już niemal legendarne i od wielu lat podbijają serca kolejnych pokoleń kobiet.