×
Cena
-
    Kolczyki z opalami

Kategoria: Kolczyki z opalami

Filtry
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Kolczyki z opalami

Jeśli szukasz kolczyków, które zrobią oszałamiające wrażenie, nie musisz już szukać dalej. W sklepie Rosablanka znajdziesz srebrne kolczyki z opalem, które zachwycą w każdych okolicznościach. kolczyki ze szlachetnymi opalami z Etiopskimi to prawdziwy rarytas w ofercie naszego sklepu.

Opal etiopski

to prawdziwy skarb i dobro narodowe tego afrykańskiego kraju. Najważniejsze do tej pory odkrycie złóż opalu w Etiopii miało miejsce w 2009 r. w pobliżu miejscowości Wegiel Tena w prowincji Wello. Opale stamtąd charakteryzują się żywą, kontrastową grą barw w różnych tonacjach. Spotykane są też opale czarne i opale ogniste o zdecydowanie pomarańczowej barwie z fioletowo niebieskimi refleksami świetlnymi.
Opale etiopskie są hydrofanami, czyli mają zdolność absorbowania wody, czemu towarzyszy zmiana koloru, będąca jednak zjawiskiem całkowicie odwracalnym.
Po wygrzaniu w słonecznym świetle opale powracają do pierwotnej postaci.
Opale są znane ludzkości od najdawniejszych czasów i zawsze przypisywano im magiczne moce. Rzymianie wierzyli, że chronią przed chorobami, dają niewidzialność w bitwie, ustrzegają od złych mocy kradnących dusze.
W starożytności uważano, że opale powstają z kropel deszczu spadających na gorącą lawę w pobliżu czynnych wulkanów. Przypisywano im właściwości oczyszczające umysł ze smutku i melancholii i traktowano jako filtr energii.

 

Srebrne kolczyki z opalem

Kolczyki z naturalnym opalem oferty sklepu Rosablanka to prawdziwe arcydzieła. Łączą w sobie niezwykły kunszt jubilerski z mocą opali najwyższej klasy. Każda para naszych kolczyków to szczególna uczta dla pasjonatów oryginalnego wzornictwa i miłośników naturalnej energii płynącej z wnętrza ziemi w postaci iście magicznych kamieni.
Nie zwlekaj z zakupem, złoża szlachetnych opali etiopskich kurczą się z każdym rokiem, a ich eksploatacja jest coraz trudniejsza. W najbliższym czasie należy się zatem spodziewać wzrostu cen tych cudownych, szlachetnych kamieni.
srebrne kolczyki z opalem ze sklepu Rosablanka to wyjątkowe cudeńka jubilerskie, przepełnione roślinnymi motywami, złoconymi i rodowanymi detalami, zaskakujące wzornictwem i najwyższą klasą materiałów. Kolczyki srebrne z opalem etiopskimi z naszego sklepu są jak podróż do baśniowych światów z najwspanialszych snów dzieciństwa.