×
Cena
-
    Kolczyki z szafirami

Kategoria: Kolczyki z szafirami

Filtry
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Kolczyki z szafirami

Kolczyki z szafirami

Kolczyki, to szczególna forma biżuterii, która w niezwykły sposób podkreśla kobiecą urodę. Srebrne kolczyki z szafirami to znakomity sposób, by dodać kobiecej twarzy wyrafinowanego piękna i rozświetlić ją magicznym blaskiem tych szlachetnych klejnotów. Kolczyki z szafirami ze sklepu Rosablanka to wielka uczta dla koneserów niezwykłych przedmiotów. Wykonane z niezwykłą dbałością o każdy detal, porywają w baśniowe krainy i rozbudzają marzenia o dalekich podróżach. Magia tych klejnotów sięga najdawniejszych czasów, dopóki w trzynastym wieku kolczyki zostały zakazane przez kościół, były noszone przez wszystkich możnych tego świata. Archeolodzy znajdują je podczas wykopalisk, począwszy od grobowców egipskich po cmentarzyska z Ur. w Mezopotamii.

 

Szafir

to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Zdobi insygnia królewskie większości historycznych i współczesnych władców. Ponieważ uważany jest za atrybut Jowisza, jest symbolem duchowego przywództwa, ale też bogactwa i szczęścia. Nie bez przyczyny więc szafiry są ulubionymi klejnotami brytyjskiej rodziny królewskiej.
Choć najbardziej znany i poszukiwany jest szafir w niebieskich tonacjach, to występuje on we wszystkich kolorach oprócz czerwonego. Mineralogiczne jest to odmiana korundu, czyli tlenku glinu o twardości ustępującej tylko diamentom.
Od wieków uważa szafir za antidotum przeciw złym mocom i duchom, w średniowieczu stosowano go sporządzania magicznych mikstur odstraszających wampiry.
Nazywa się też szafir kamieniem mądrości, wiary i spokoju ducha. Uważa się, że szafiry mają właściwość zwiększania koncentracji, dlatego wykorzystuje się je podczas medytacji. Szafir ma rozwijać także zdolności intelektualne i poszerzać horyzonty myślowe. W medycynie niekonwencjonalnej uważa się, że ten piękny kamień wspomaga leczenie infekcji i przeziębień, oraz przeciwdziała starzeniu się.

Działa uspokajająco, uwalnia od napięć i pomaga odzyskać równowagę duchową.


Kolczyki z szafirami ze sklepu Rosablanka są intrygujące w formie, a zarazem pełne wdzięku i elegancji. Znakomicie współgrają zarówno z klasycznymi, jak i bardziej odważnymi stylizacjami, oraz wszystkimi tonacjami kolorystycznymi.