×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
Cena
-
    Pierścionki z niebieskim kamieniem

Kategoria: Pierścionki z niebieskim kamieniem

Filtry
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Pierścionki z niebieskim kamieniem

Kolor niebieski to kolor natury, wody, nieba, powietrza. Utożsamiany jest z czystością, nieskończonością, pokojem. Ciemniejsze odcienie niebieskiego oznaczają zaufanie, godność inteligencję. Nie bez przyczyny więc niebieskie kamienie już od starożytności rozbudzają wyobraźnię i są obiektem pożądania. Pierścionek z niebieskim kamieniem jest znakomitym prezentem dla ukochanej osoby, może być też klejnotem idealnym na zaręczyny, lub magicznym amuletem pomagającym w codziennym życiu
Wśród niebieskich kamieni znajdziemy całą plejadę gwiazd od tych najbardziej znanych, takich jak szafiry, tanzanity, akwamaryny, topazy, lapis lazuli, po przepiękne iolity i kyanity czy niebieskie chalcedony. Każdy z tych niebieskich kamieni jest ściśle związany z czakrą piątą, czyli czakrą gardła i czakrą szóstą, czyli czakrą trzeciego oka, a także czakrą korony.

Czakra gardła jest odpowiedzialna za auto ekspresję, wyrażanie uczuć, opinii, potrzeb i oczekiwań, asertywność. Odpowiada także za twórcze podejście do życia, kontakty z ludźmi i szanowanie odmiennych opinii. Wśród fizycznych objawów zaburzeń w obrębie czakry gardła może być ból gardła, chrypka, sztywność szyi, szczękościsk. Jeżeli odczuwasz problem na tym polu, to noszenie pierścionka z niebieskim oczkiem i ogólnie otaczanie się niebieskim kolorem może ci pomóc w znormalizowaniu funkcjonowania czakry gardła.
Nie do przecenienia w normalizacji czakry gardła jest niebieski chalcedon,który pomaga w wyrażaniu myśli, uczuć, inspiruje wszystkich, którym potrzebny jest dar wymowy, czy sztuka przekonywania.

Pierścionek z niebieskim kamieniem

chalcedonem to znakomity amulet dla tych, którym potrzebna jest stabilizacja emocjonalna i spokojne wyrażanie swoich pragnień i oczekiwań.
Niebieski akwamaryn natomiast poprawi zarówno komunikację słowną, jak i duchową i ściśle oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Pierścionek z niebieskim kamieniem - akwamarynem jest amuletem odwagi i asertywności, pomagającym w życiu zgodnie z własnymi przekonaniami.

Czakra trzeciego oka

to centrum naszych myśli zwana także szóstym zmysłem. Pozwala zobaczyć, poczuć i usłyszeć to, czego wcześniej nie znaliśmy. Dzięki jej pośrednictwu przenosimy się do wyższych wymiarów świadomości, znika iluzja, czujemy energię, aurę innych istot. Wyczuwamy wibracje, ukryte zamiary i ostrzeżenia od losu. Pierścionek z niebieskim kamieniem to amulet szamanów i wróżek.
Szczególnie polecany w aktywizacji czakry trzeciego oka jest iolit, który otwiera komunikację i świadomość z wyższych sfer wibracyjnych, pozwala prawidłowo interpretować wskazówki wizualne, zwiększa jaskrawość wewnętrznych wizji i przybliża symbole zamknięte w psychice. Podczas szamańskich ceremonii iolit był używany do wpływania na duchy, aby zapewnić ostrość widzenia. Kryształy iolitu rezonują z energią fioletowego zmierzchu, co oznacza, że stymuluje świadomość psychiczną i są idealne do projekcji astralnych.

Pierścionek z niebieskim kamieniem jest więc nie tylko pięknym dodatkiem, uzupełnieniem codziennych stylizacji. Pierścionek z niebieskim oczkiem to klejnot o głębokiej symbolice ezoterycznej płynącej prosto z wszechświata i znanej w prastarych kulturach wielkiej pozytywnej energii.