×

  Srebrny pierścionek z oliwinem i iolitem - rozmiar 15,5

  299 PLN
  •  Dostawa do 2 dni roboczych.

  Srebrny pierścionek z oliwinem i iolitem - rozmiar 15,5

  Image

      Srebrny pierścionek z oliwinem i iolitem, pozłacany białym i różowym złotem, wykonany z niezwykłym kunsztem i dbałością o każdy szczegół. Intrygujący w formie, zaskakujący pięknem naturalnych kamieni, przywołujący najpiękniejsze baśnie z tysiąca i jednej nocy. Uroczy klejnot, talizman, energetyzujący i urzekający niczym pierścień dobrej wróżki. Szyk, blask i elegancja owiana nutką ekscytującej tajemnicy. Przywodząc na myśl dalekie podróże, porywa wyobraźnię w odległe, egzotyczne krainy pełne niespodzianek i bajkowych skarbów.Jednym małym przedmiotem możesz spełnić wszystkie marzenia o bogactwie luksusie i szalonych przygodach w baśniowym stylu.

   
  Rozmiar:15/16
  Waga:8,9 g.
  Wymiary kamienia:7 x 5 mm.
  Pochodzenie kamieni:Afryka


  Image

  Oliwin

  Za pomocą oliwinu można złagodzić nawet depresję i melancholię.
  Chemicznie jest to szeroka grupa glinokrzemianów żelaza i magnezu występująca pod trzema nazwami: oliwin perydot i chryzolit.
  Oliwin jest jednym z głównych kamieni skorupy ziemskiej. Jego występowanie związane jest ze skałami magmowymi. Formują podłużne kryształy w pęknięciach tych skał.
  Chemiczna kompozycja oliwinów sprawia, iż są zaliczane do krzemianów z różną proporcją magnezu i żelaza. Zawartość tych dwóch pierwiastków różni się w zależności od warunków, w jakich powstały minerały. Zazwyczaj oliwiny krystalizują w magmie jako pierwsze, niezależnie od otoczenia. Czasem tworzą pryzmatyczne, bliźniacze kryształy. Ich twardość to 6,5 do 7 w skali Mohsa.
  Te wulkaniczne minerały bywają znajdywane w meteorytach. Poprzerastane minerałami żelaza meteoryty (często chryzolitami z źelazno-niklową matrycą) nazywane są pallasytami na cześć ich odkrywcy Petra Pallasa, który na Syberii znalazł pierwszy meteoryt zawierający duże ziarna oliwinów.

  •   Dostawa do 2 dni roboczych.
  •   Cena brutto, bez kosztów   wysyłki.
  299 PLN

  Producent - Rosablanka©