×
Rozmiar pierścionka
Rozmiar
    Pierścionki z zielonym oczkiem

Kategoria: Pierścionki z zielonym oczkiem

Filtry
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Pierścionki z zielonym oczkiem

Wszyscy wiedzą, że zielony to kolor nadziei, szczęścia i płodności, kojarzony z życiem, siłą i energią. Związany jest z podnoszeniem optymizmu i motywacji, a także z głęboką duchowością. Stąd też przekonanie, że zielone kamienie zarówno relaksują, jak i stymulują, poprawiając stabilność emocjonalną. Wśród zielonych kamieni znajdziemy zarówno szlachetne beryle - szmaragdy i akwamaryny, jak i półszlachetne prehnity, diopsydy, oliwiny, awenturyny.
Kolor zielony to także kolor czakry serca, zatem pierścionek z zielonym kamieniem, to amulet odpowiedzialny za miłość. tolerancję, poczucie odpowiedzialności i szacunek do wszystkich żywych istot. Wzmaga też kreatywność, poczucie samoświadomości, empatię. Jeżeli na gruncie fizycznym doskwierają ci bóle serca, płuc, kręgosłupa, to z pewnością pierścionek z zielonym oczkiem noszony jako amulet może okazać się pomocny, normalizując czakrę serca.

W stabilizowaniu czakry serca zbawienny może być wpływ prehnitu - pięknego, zielonego minerału zwanego też kamieniem bezwarunkowej miłości. Zielony prehnit jest szczególnie pomocny w depresjach, nerwicach, sprzyja samoakceptacji, oczyszcza duszę i umysł. Aborygeni uważają prehnit za pochodzący z serca ziemi kamień życia.
Noszenie pierścionka z zielonym kamieniem - prehnitem może być pomocne w przypadku zmęczenia i braku witalności, uwalnianiu blokad emocjonalnych i fizycznych.

Innym pięknym, lecz mało znanym zielonym kamieniem jest diopsyd, minerał chromu o niezwykle głębokiej barwie, sprzyjający wyciszeniu i odprężeniu. Pierścionek z zielonym kamieniem - diopsydem może zapewnić symboliczną łączność ze światem przyrody, relaks i rewitalizację organizmu na poziomie fizycznym i duchowym.

Pierścionek z zielonym oczkiem

to zatem biżuteria pozostająca w łączności z naturą, sprzyjająca optymizmowi i łagodząca konflikty na wszystkich poziomach. Normalizacja pracy czakry serca za pomocą zielonych kamieni to gwarancja stabilności podstawowego centrum energetycznego w naszym ciele i umiejętność dostrzegania boskości we wszystkim, co nas otacza.